5 sposobów na bycie trochę szczęśliwym.

Pod koniec dnia, zanim zamkniesz oczy, weź głęboki oddech, doceń, gdzie jesteś i bądź wdzięczna za to, co masz. Życie jest dobre.

Nie możesz niczego zmienić, trzymając się istniejącej rzeczywistości. Aby osiągnąć postęp w życiu, musisz zostawić pewne rzeczy za sobą i zbudować nowy model życia, który sprawi, że istniejący model stanie się przestarzały.

Musisz podjąć stanowczą decyzję, że zamierzasz dokonać zmiany. Nie zawsze dzieje się to naturalnie lub automatycznie. Czasami będziesz musiała iść pod wiatr i powiedzieć: „Nie obchodzi mnie, jakie to trudne! Nie obchodzi mnie, jak bardzo jestem rozczarowana! Nie pozwolę, żeby to wydobyło ze mnie najgorsze instynkty! Zostawiam to za sobą i idę naprzód ze swoim nowym życiem!”

Gotowa?

Od dzisiaj czas zostawić za sobą…

1. Pomysł, co mogło się wydarzyć (lub co powinno się wydarzyć, ale się nie wydarzyło).

Zanim będziesz mogła naprawdę żyć dzisiaj, część ciebie musi najpierw umrzeć. Musisz całkowicie uwolnić się od:

Tego, co mogło być…

Jak powinnaś się zachować…

Co chciałabyś dawniej zrobić inaczej…

Musisz zaakceptować fakt, że nie możesz zmienić swoich przeszłych doświadczeń, opinii innych o tobie, ani bezpośrednich rezultatów ich wyborów lub twoich.

Kiedy przyjmiesz obecną prawdę, zaczniesz rozumieć i odczuwać prawdziwą moc przebaczenia w odniesieniu do innych i do siebie. Dzięki tej nowej świadomości będziesz mogła zrobić kolejny najlepszy krok naprzód.

2. Pomysł, że zrobienie kolejnej wymówki ma sens.

Zawsze istnieje kłamstwo między obietnicą, którą sobie złożyłaś, a wymówkami, dlaczego jej nie dotrzymałaś. Pośpiech w wyjaśnianiu jest zawsze oznaką słabości.

Bądź silna! Życie to ciągłe ćwiczenie twórczego rozwiązywania problemów.

Błąd lub opóźnienie nie stają się porażką, dopóki nie przestaniesz ich naprawiać. Tak więc większość długoterminowych niepowodzeń jest po prostu skutkiem ludzi, którzy nieustannie szukają wymówek zamiast decyzji, mimo że wiedzą lepiej. Nie bądź jednym z nich.

Zdecyduj się zrobić to, co musisz, dla siebie. Zaufaj mi, bo za rok od teraz będziesz żałować, że nie zaczęłaś dzisiaj.

3. Pomysł, że musisz się skurczyć, aby być w jakimś związku.

Musisz przyznać, że w pewnym stopniu spędziłaś zbyt dużo życia, próbując się skurczyć. Próbując zgiąć się w pół. Próbując zmniejszyć się. Ciszej. Mniej czule. Mniej uparcie. Było mniej ciebie…

Ponieważ nie chciałaś być za duża, aby nie odepchnąć partnera. Chciałaś się dopasować. Chciałaś szczęśliwego związku. Chciałaś, żeby ludzie cię lubili. Chciałaś zrobić dobre wrażenie. Chciałaś być poszukiwana.

Tak więc przez lata poświęcałaś się, aby uszczęśliwić innych. Cierpiałaś przez lata. Teraz proszę cię… Obudź się!

Główny powód, dla którego powstrzymuje cię sytuacja toksycznego związku, ma niewiele wspólnego z tym, co druga osoba robi bezpośrednio tobie; zamiast tego chodzi o to, jak musisz nieustannie się zmniejszać, aby dostosować się do sytuacji. Ból i toksyczność jątrzą się, gdy zdecydujesz się zmniejszyć.

Kiedy zdecydujesz się wycofać, powiedzieć mniej lub w jakikolwiek sposób powstrzymać swoją wspaniałość ze strachu, z logiki lub sprytu, aby przetrwać w związku. Taki związek to kłopoty.

Więc nie chodzi o nich, tak naprawdę, chodzi o twoją odpowiedź na nich.

Przy następnej okazji, kiedy będziesz musiała spędzić z tą osobą czas, zadaj sobie pytanie:

Jak bardzo będę musiała się skurczyć? Na ile będzie wymagać tego ode mnie sytuacja. Czy pozwala mi to się rozwijać?

Odpowiadając na to pytanie, użyj odwagi i logiki. I daj sobie trochę przestrzeni, jeśli tego potrzebujesz, jeśli jej do tej odpowiedzi potrzebujesz. Zastanów się ile tej przestrzeni potrzebujesz, aby się rozwijać.

4. Pomysł, że jest już za późno, aby przyznać się do prawdy i być całkowicie szczerym.

Nie ma absolutnie żadnych gwarancji, kiedy w końcu wyjdziesz z siebie i zaczniesz praktykować uczciwość wobec ludzi, czasami tracisz to, co kiedyś miałaś. Czasami nie zdobywasz miłości i zaufania. Czasami twoje błędy zrywają więzi. Czasami przy okazji łamiesz sobie serce. Czasami tracisz równowagę i drogę. Czasami czujesz się gorzej niż wcześniej. Ale nawet krok lub dwa w tył, po wykonaniu złego skrętu, to krok we właściwym kierunku. Odchodzisz od każdego aktu kurczliwości z sercem wolnym od kłamstw i żalu. Tracisz czasem bliskich, ale to na dłuższą metę jest dobre.

Z biegiem czasu leczysz się i żyjesz daleko od mentalnej komory tortur, w której kiedyś żyłaś. Ta ścieżka do wolności i szczęścia jest najbardziej przerażającą ścieżką, jaką kiedykolwiek znajdziesz. Jednak jest to ścieżka, która ostatecznie ratuje życie.

5. Myśl, że musisz być cały czas w porządku.

Rozwijasz się i leczysz, i wiesz że będzie dobrze… nie teraz, bo teraz jest ciężkie, ale czasami, to co możemy zobaczyć i poczuć, gdy znajdujemy się w samym środku trudnego wydarzenia życiowego jest najlepsze. Czasami NIE czujemy się dobrze, ale uspokój się. Dasz radę! To uczucie jest normalne. Te emocje są ludzkie.

Prawda jest taka, że ​​nie jest OK, gdy ktoś, kogo kochasz, nie żyje, nie oddycha i nie daje światu swoich darów. Nie jest w porządku, gdy wszystko się rozpada i jesteś pogrzebana głęboko w gruzach życia, które zaplanowałaś. To nie jest w porządku, gdy rachunki bankowe są bliskie zeru, bez oznak obiecujących możliwości uzyskania dochodu. Nie jest w porządku, gdy ktoś, komu ufasz, zdradza cię i łamie ci serce. Nie jest OK, gdy jesteś wyczerpana do tego stopnia, że ​​nie możesz rano wstać z łóżka. Nie jest w porządku, gdy pływasz w porażce, wstydzie lub żalu, jakiego nigdy nie zaznałeś.

Ale czasami trzeba.

Tak, nie bój się cały czas. Ci, którzy mają siłę, by odnieść sukces na dłuższą metę, to ci, którzy położyli mocny fundament dla wzrostu z cegieł, którymi rzuciło w nich życie. Nie bój się rozpaść na chwilę, ponieważ kiedy to się stanie, sytuacja otworzy przed Tobą możliwość rozwoju i przebudowy w genialnego człowieka, którym jesteś w stanie być.

 

zapisz się do newslettera, będzie mi bardzo miło 🙂

Przeczytaj jeszcze:

List otwarty do tych, którzy kłamali, aby zaimponować innym.

Jak zacząć od nowa po nieoczekiwanym zakończeniu.

Default image
Dawid Waszak
Articles: 20

10 komentarzy

  1. Cale moje zycie opiszne

  2. Cala prawda o moim życiu

  3. Strach się bać 😉, bo jestem na zakręcie. I obawiam się, że mimo, iż jestem „spełnieniem marzeń” pozostanę tylko w eterycznej strefie. A może jednak zestarzejemy się razem?

  4. Dziękuję za ten tekst,
    Pozdrawiam

  5. Ciekawe , nie lepiej być sobą?

Leave a Reply