Ku przestrodze. Lepiej otwórz oczy.


Któregoś dnia twoje życie rozbłyśnie. Obyś to zobaczył.


Michał był kierowcą i spędzał w pracy tyle czasu, że z trudem mógł zjeść posiłek razem z żoną i trójką dzieci. Wieczorami uczęszczał na zajęcia, uczył się wytrwale mając nadzieje, że pewnego dnia pomoże mu to znaleźć lepiej płatną pracę.

Rodzina Michała często narzekała, że ​​nie spędza z nimi wystarczająco dużo czasu, a jego jedynym wytłumaczeniem było:

„Robię to wszystko dla was, ciężko pracuję, aby zapewnić mojej rodzinie to, co najlepsze”.

Wkrótce po zdaniu egzaminów Michał otrzymał dobrą ofertę pracy z wynagrodzeniem znacznie wyższym niż wcześniej. Tak więc Michał mógł zapewnić swojej rodzinie droższe ubrania, jakieś luksusowe przedmioty lub wakacje za granicą. To było jak spełnienie marzeń, ale Michał wciąż nie poświęcał wystarczająco dużo uwagi rodzinie, ponieważ nadal bardzo ciężko pracował, a z rodziną widywał się jeszcze mniej czasu niż wcześniej.

Czas minął, a ciężka praca Michała opłaciła się. Dostał wreszcie upragniony awansował, postanowił więc odciążyć żonę z prac domowych, dlatego zatrudnił pokojówkę. Później uznał też, że ich mieszkanie nie jest wystarczająco duże dla rodziny i potrzebują bardziej przestronnego. Musiał więc pracować jeszcze ciężej, a ponadto kontynuował naukę, aby otrzymać kolejny awans. Michał pracował tak ciężko, że czasami również niedziele musiał spędzać z klientami zamiast z żoną i dziećmi. I znowu, gdy rodzina prosiła go o czas i narzekała, że ​​nie spędza z nimi wystarczająco dużo czasu, odpowiadał, że robi to wszystko tylko dla nich.

Nieco później Michał ponownie awansował, dzięki czemu mógł kupić przestronny dom z pięknym widokiem. W pierwszy niedzielny wieczór w ich nowym domu Michał powiedział żonie i dzieciom, że teraz zdecydował się nie podejmować żadnych studiów i nie pracować tak ciężko, aby mógł spędzać więcej czasu z ukochaną rodziną.

Następnego ranka Michał się nie obudził.

Przeczytaj również

Dzieci nigdy nie słuchają starszych, ale zawsze ich naśladują.

Tak powinno się uczyć szacunku.

Proszę jeszcze: Zapisz się do newslettera

Default image
Dawid Waszak
Articles: 20

Leave a Reply