Popełniam błędy, jak każdy.


„Czas mijał jak ręka machająca z pociągu, w którym chciałem być… Mam nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał myśleć o niczym tak dużo, jak ja o tobie”. – Jonathan Safran Foer


W ostatniej dekadzie swojego życia mój dziadek budził się każdego dnia o 7 rano, zrywał świeży dziki kwiatek podczas porannego spaceru i zabierał go mojej babci. Pewnego ranka zdecydowałem się z nim spotkać. Kiedy umieścił kwiat na jej nagrobku, spojrzał na mnie i powiedział:

„Żałuję tylko, że nie zrywałem ich każdego ranka, kiedy żyła. Naprawdę by jej się to spodobało ”.

Tutaj przerwę na chwilę, aby poprosić Cię o zapisanie się do newsettera. Ty dostaniesz powiadomienia o nowych wpisach, a mi zrobi się miło 🙂 NEWSLETTER

Na pewno wyobrażasz sobie jak słowa mojego dziadka mnie poruszyły. Przez lata często zastanawiałem się nad tym, co powiedział tego ranka i jak jego uczucia odnoszą się do wszystkich i wszystkiego, na czym mi zależy. Jeśli los mi pozwoli… to za czterdzieści lat, kiedy będę w połowie po siedemdziesiątce, nie chcę żyć z niepotrzebnym żalem. Nie chcę żałować, że postąpiłem źle – zwłaszcza z czymś tak prostym, ale znaczącym, jak zbieranie dzikich kwiatów z miłości do mojego życia. Zgadzasz się ze mną?

Bez względu na Twój wiek lub miejsce, w którym obecnie jesteś w życiu, być może generalnie będziesz rezonować z moimi myślami – w sprawie niektórych rzeczy, których nie chcę żałować w przyszłości…

 1. Spędzanie zbyt małej ilości czasu z właściwymi ludźmi. – Wcześniej czy później po prostu chcesz przebywać z ludźmi, którzy sprawiają, że się uśmiechasz. Dlatego dzisiaj spędź czas z tymi, którzy pomagają Ci bardziej kochać siebie. I pamiętaj, ludzie, których dziś bierzesz za pewnik, mogą być jedynymi, których będziesz potrzebować jutro. Nigdy nie bądź zbyt zajęty, aby znaleźć czas dla tych, którzy są dla Ciebie najważniejsi (nawet jeśli to tylko szybki telefon lub SMS).
 2. Nie wywołując częstszego uśmiechu u bliskich. – Najpiękniejszą rzeczą jest widzieć uśmiech ukochanej osoby, a jeszcze piękniejsza jest świadomość, że to Ty jesteś tego powodem.
 3. Nie mówię tego, co masz do powiedzenia. – Mów głośniej. Nie ukrywaj swoich myśli i uczuć, zwłaszcza gdy możesz coś zmienić. Być odważnym. Powiedz, co należy powiedzieć. Jeśli zależy ci na kimś, powiedz mu. Słowa, które zostawiamy niewypowiedziane, czasami łamią serca.
 4. Ciągłe porównywanie się z innymi. – Nie porównuj swojego postępu w życiu z postępami innych. Wszyscy potrzebujemy własnego czasu, aby pokonać własną odległość. Bycie innym jest całkowicie w porządku. Dzisiaj jedyną osobą, od której powinieneś starać się być lepszym, jest osoba, którą byłeś wczoraj. Udowodnij sobie, a nie innym.
 5. Ignorowanie intuicji przez zbyt długi czas. – Czasami twój umysł potrzebuje więcej czasu, aby zaakceptować to, co twoje serce już wie. Oddychać. Bądź świadkiem, a nie sędzią. Posłuchaj swojej intuicji.
 6. Nie podejmowanie działań w celu osiągnięcia znaczących celów. – Zamiast narzekać na swoje okoliczności, zajmij się tworzeniem nowych. Albo cierpisz z powodu dyscypliny, albo bólu żalu. W większości przypadków jedyną różnicą między tym, kim jesteś, a tym, kim chcesz być, jest to, co robisz.
 7. Pozwalanie innym wyprowadzić się ze snów. – Czy pamiętasz, kim byłeś, zanim świat powiedział ci, kim powinieneś być? Przestań żyć dla innych ludzi i ich opinii. Bądźcie szczerzy dla SIEBIE.
 8. Żywe wspomnienia zmarnowanego czasu. – Jest dobry powód, dla którego powinieneś budzić się każdego ranka i uważnie zastanawiać się, komu podarujesz swój dzień. Ponieważ w przeciwieństwie do innych rzeczy w życiu – miłości, pieniędzy, szacunku, dobrego zdrowia, nadziei, możliwości i wielu innych – czas jest jedyną rzeczą, której nigdy nie można odzyskać, gdy już go nie ma.
 9. Zbieranie więcej wymówek, niż możesz zliczyć. – Jeśli naprawdę chcesz coś zrobić, znajdziesz sposób. Jeśli tego nie zrobisz, znajdziesz wymówkę.
 10. Czekanie, czekanie i czekanie, aż będziesz gotowy. – Czasami życie wydaje się trudne, ale często sami sprawiamy, że jest trudniejsze niż w rzeczywistości. Musisz tylko zdecydować, co dalej. To naprawdę jest takie proste. Nie musisz mieć wszystkiego wymyślonego, aby iść do przodu. Po prostu rób wszystko, co możesz, dopóki nie będziesz wiedział lepiej. Kiedy już wiesz lepiej, rób lepiej.
 11. Niewystarczający wysiłek. – W życiu jesteś pasażerem lub pilotem, to twój wybór. Jeśli czegoś chcesz, pracuj na to. Rób to, co trzeba, a nie to, co jest łatwe. Będzie boleć. To zajmie czas. Będzie to wymagało poświęcenia. Będzie to wymagało siły woli. Będziesz musiał podejmować zdrowe decyzje. Wymaga ofiary. Będziesz musiał zmusić swoje ciało do maksimum. Będzie pokusa. Ale obiecuję ci, że kiedy osiągniesz swój cel, będzie to tego warte.
 12. Pozwól, aby rozwiązywane problemy cię powstrzymały. – Nie wszystko, z czym mamy do czynienia, można zmienić, ale nic nie można zmienić, dopóki się nie ruszysz. Problemy to nie znaki stopu, to wytyczne. Jeśli chcesz, pracuj na to. To takie proste. Siła nie pochodzi z tego, co możesz zrobić. Pochodzi z przezwyciężenia rzeczy, których nie mogłeś.
 13. Nie podejmujesz wystarczającego ryzyka. – Czy nie wolałbyś raczej żyć „OH DOBRZE” niż „JAKOŚ TAK”? Rób, co możesz, póki możesz. Nie bój się wyjść ze swojej strefy komfortu. Niektóre z moich najlepszych życiowych doświadczeń i możliwości pojawiły się dopiero wtedy, gdy odważyłem się przegrać.
 14. Osiedlić się za mniej, niż jesteś w stanie. – Pamiętaj, wzrost i zmiana mogą czasami być bolesne, ale nic w życiu nie jest tak bolesne jak utknięcie w miejscu, do którego nie należysz.
 15. Odkładanie własnych potrzeb i szczęścia na dalszy plan. – Odkładając na bok wszystkie żarty, twoje życie przychodzi tylko raz. To jest to. Więc rób to, co cię uszczęśliwia i często bądź z kimś, kto cię rozśmiesza.
 16. Pozwól, by niecierpliwość kierowała twoimi decyzjami i działaniami. – Cierpliwość to nie czekanie; to umiejętność zachowania dobrego nastawienia podczas ciężkiej pracy na to, w co wierzysz.
 17. Poddaje się zbyt szybko. – Zapomnij, ile razy się zepsułeś. Chodzi o to, jak wstajesz i idziesz dalej. Być może będziesz musiał przejść przez najgorsze, aby dostać się do najlepszego. Dobre rzeczy wymagają czasu. Zachowaj cierpliwość i pozytywne nastawienie. Wszystko się ułoży; może nie od razu, ale w końcu.
 18. Pozwalając komuś chodzić po tobie w nieskończoność. – Nigdy nie pozwól komuś być twoim priorytetem, jednocześnie pozwalając sobie na to, by była jego opcją. I odejdź od każdego, kto nieustannie okrada cię z pokoju i radości. Życie jest zbyt krótkie, by tracić czas z ludźmi, którzy znęcają się nad tobą.
 19. Nie pomaganie innym, kiedy było to możliwe. – Jeśli masz dużo, oddaj swoje bogactwo. Jeśli masz trochę, daj swoje serce. Po prostu daj, co możesz. Nikt nigdy nie stał się biedny przez dawanie.
 20. Ignoruj ​​swoje korzenie i tych, którzy cię wspierali. – Nigdy nie zapomnij, gdzie byłeś. Nigdy nie trać z oczu tego, dokąd się wybierasz. I nigdy nie bierz za pewnik ludzi, którzy podróżują z tobą.
 21. Nie doceniasz tego, co masz, kiedy to masz. – Często zapominamy, że szczęście nie jest wynikiem otrzymania czegoś, czego nie mamy, ale głębokiego doceniania tego, co mamy. Nie, nie zawsze dostaniesz dokładnie to, czego chcesz. Ale pamiętaj: jest wielu ludzi, którzy nigdy nie będą mieli tego, co masz teraz.
 22. Pozwól swojemu zdrowiu odejść. – Twoje ciało to jedyne miejsce, w którym naprawdę będziesz żyć. Jeśli masz szczęście, że masz ciało w dobrym zdrowiu, bądź na tyle mądry, aby tak było.
 23. Lata walki o znalezienie szczęścia poza sobą. – Szczęście nie jest determinowane przez to, co dzieje się wokół ciebie, ale raczej to, co dzieje się w tobie. Zbyt wielu ludzi polega na innych lub zewnętrznych źródłach, aby osiągnąć szczęście, ale prawda jest taka, że ​​zawsze pochodzi ono z wnętrza.
 24. Zbyt wiele planów przesłania ci piękno teraźniejszości. – Kiedy życie jest dobre, ciesz się nim. Nie szukaj czegoś lepszego. Szczęście nigdy nie przychodzi do tych, którzy nie doceniają tego, co mają. Musisz chcieć uwolnić się od życia, które zaplanowałeś, aby móc cieszyć się życiem, które teraz na ciebie czeka.
 25. Zbyt ciasne umysły, aby dostrzec możliwości, które zostały ci dane. – Czasami życie nie daje Ci tego, czego CHCESZ, ponieważ POTRZEBUJESZ czegoś innego. A to, czego potrzebujesz, często pojawia się, gdy tego nie szukasz.
 26. Ograniczenia, które na siebie nakładasz. – Często boli nas własne myślenie. Nie ma powodu, żeby się więzić. Nie myśl nieszablonowo. Pomyśl, jakby nie było pudełka.
 27. Pozwól, by negatywność cię wygrała. – Pamiętaj, prawdziwa siła jest wtedy, gdy masz tak wiele powodów do płaczu i narzekania, ale zamiast tego wolisz się uśmiechać i doceniać swoje życie.
 28. Nigdy nie przyznając się i wychodząc poza swoje błędy. – Możesz nauczyć się wielkich rzeczy na swoich błędach, gdy nie jesteś zajęty ich zaprzeczaniem.
 29. Brak akceptacji odpowiedzialności za zmiany życiowe, które musisz wprowadzić. – Jeśli zadawałeś te same pytania od dłuższego czasu, ale nadal tkwisz w miejscu, prawdopodobnie nie oznacza to, że nie otrzymałeś odpowiedzi, ale że nie lubisz odpowiedzi, które otrzymałeś. Pamiętaj, że przyznanie, że coś musi się zmienić, wymaga dużo odwagi, a jeszcze dużo więcej odwagi, aby przyjąć odpowiedzialność za dokonanie zmiany.
 30. Oczekiwanie zbytniego potwierdzenia od innych. – Jesteś wystarczająco DOBRY, wystarczająco INTELIGENTNY, DOBRY i wystarczająco SILNY. Nie potrzebujesz, aby inni ludzie Cię potwierdzali; jesteś już wartościowy. Jesteś TYM i to jest początek i koniec – bez przeprosin, bez żalu.
 31. Imponowanie niewłaściwym ludziom. – Nie wszyscy docenią to, co dla nich robisz. Musisz dowiedzieć się, kto jest wart twojej uwagi, a kto cię wykorzystuje. Spędzaj więcej czasu z tymi, którzy sprawiają, że się uśmiechasz, a mniej z tymi, na których nieustannie odczuwasz presję, by zaimponować.
 32. Czas spędzony na dramacie i zbędnych kłótniach. – Życie jest za krótkie, by się kłócić i walczyć. Licz swoje błogosławieństwa, doceniaj ludzi, którzy się liczą i odejdź od dramatu z podniesioną głową.
 33. Niech uraza rani twoje szczęście. – Odpuść sobie. Urazy to strata doskonałego szczęścia. Trzymanie takiego jest jak pozwolenie niechcianej firmie na życie bez czynszu w twojej głowie.
 34. Niekończące się martwienie się o różne rzeczy. – Pójść dalej. Przestań się tym przejmować. Jeśli problem można rozwiązać, nie ma się czym martwić. Jeśli nie można tego rozwiązać, martwienie się jest bezużyteczne.
 35. Wymuszanie tego, co nie miało być. – Nigdy niczego nie zmuszaj. Daj z siebie wszystko, a potem niech tak będzie. Co ma być, to będzie. Nie ograniczaj się rzeczami, których nie możesz kontrolować. Czasami musisz przestać się martwić, zastanawiać i wątpić. Miej wiarę, że wszystko się ułoży, może nie tak, jak planowałeś, ale po prostu tak ma być.
 36. Utknąć w pułapce konsumpcjonizmu. – Zbyt wiele osób wydaje pieniądze, których nie zarobiły, na kupowanie rzeczy, których nie potrzebują, aby zaimponować ludziom, których nawet nie znają. Nie bądź jednym z nich.
 37. Nigdy nie podróżowałeś, kiedy miałeś okazję. – Raz w roku udaj się w miejsce, w którym nigdy wcześniej nie byłeś.
 38. Nie decydujesz się częściej śmiać się z życia. – Życie jest lepsze, kiedy się śmiejesz. Bycie pozytywnym w negatywnej sytuacji nie jest naiwne, jest oznaką przywództwa i siły.
 39. Opierając się zmianom, zamiast toczyć się z nimi. – Nie jesteś tą samą osobą, którą byłeś rok temu, miesiąc temu czy tydzień temu. Ciągle się rozwijasz. Doświadczenia się nie kończą. To jest życie.
 40. Rozmawiać, ale nigdy nie chodzić na spacer. – Kiedy wszystko już zostało powiedziane i zrobione, upewnij się, że nie powiedziałeś więcej niż zrobiłeś. W końcu czyny zawsze mówią głośniej niż słowa. Pracuj więc ciężko w ciszy i niech Twój sukces będzie Twoim hałasem.

Myśli końcowe.

Jeśli zmagasz się z którymkolwiek z tych punktów, wiedz, że nie jesteś sam. Z powodu COVID i tak wielu zawirowań na świecie, wielu z nas jest z Tobą, ciężko pracując, aby poczuć się lepiej, jaśniej myśleć i żyć życiem wolnym od żalu od chwili do cennej chwili. Tutaj przerwę na chwilę, aby poprosić Cię o zapisanie się do newsettera. Ty dostaniesz powiadomienia o nowych wpisach, a mi zrobi się miło 🙂 NEWSLETTER

Najważniejsze jest to, że nigdy nie jest za późno, aby zrobić krok we właściwym kierunku. Nigdy nie jest za późno, aby stać się osobą, którą możesz być. Wszystko może się zmienić, jeśli tego chcesz, w każdym wieku. Nawet mój dziadek znajdował prawdziwą wdzięczność za wszystkie inne niesamowite sposoby, w jakie codziennie okazywał mojej babci swoją miłość, kiedy jeszcze żyła.

W tej chwili, niezależnie od okoliczności, masz okazję napisać sobie teraźniejszość i przyszłość z większym spokojem, bez niepotrzebnego żalu.

Napisz w komentarzu co sądzisz o liście i daj również znać co wolisz. Takie właśnie porady, czy krótkie historie jak te wcześniejsze. Trzymaj się i miłego dnia 🙂

Default image
Dawid Waszak
Articles: 20

5 komentarzy

 1. Z zaciekawieniem przeczystałam,poruszać ludzkie sprawy, życiowe prawdziwe.Czekam na więcej..

 2. Słowa z życia wzięte podziw

Leave a Reply