UWAGA!!! Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!!!

Mężczyzna wchodzi do księgarni o 20.46. Jest czternaście minut do zamknięcia. Spaceruje pomiędzy regałami nie do końca pewny na co się zdecydować. Alkohol który skończył pić jakieś pół godziny temu przestaje działać, a mężczyzna powoli zaczyna być znużony. Zastanawia się po co w ogóle postanowił tutaj wejść. Przechodzi przez ostatnie regały i idzie w stronę wyjścia. Zbliża się do kasy, gdzie zauważa tajemniczy czarny dziennik za ladą. Księga zamknięta w szklanym pudełku w taki sposób, aby każdy mógł go zobaczyć – na blacie tuż przy kasie. Na dole szklanego opakowania widnieje informacja „nie na sprzedaż”.

Zaintrygowany mężczyzna pyta kasjera co znajduje się w środku. Pracownik odpowiada, że nie wie, bo nawet on miał zakaz wyciągania dziennika. Podpity mężczyzna nalega, aby ten sprzedał mu zawartość szklanego pudełka. Księgarz nie zgadza się dlatego klient prosi o rozmowę z kierownikiem.

Chwilę później podchodzi do niego wysoki, szczupły mężczyzna o bladej skórze, który twierdzi, że jest kierownikiem. Mówi mężczyźnie, że książka jest w rzeczywistości świętą relikwią i odkrył ją podczas wyprawy po starych ruinach pewnego miasta. Menedżer twierdzi, że cena książki to 4000 PLN. Nie ukrywa, że cena wynosi tak dużo tłumacząc, że jest bardzo cenna i nie chce się jej pozbyć pierwszej lepszej osobie.

Mężczyzna usilnie chce kupić książkę, mimo że kierownik zaczął ostrzegać go o jeszcze jednym fakcie. W końcu kierownik zgadza się sprzedać mu dziennik, ale ostrzega mężczyznę ponownie przed przekleństwem, które spadnie na niego, jeśli ostatnia strona książki zostanie kiedykolwiek otwarta.

Mężczyzna zgadza się i płaci 4000 PLN, a następnie wychodzi z czarnym dziennikiem.

Kiedy wrócił do domu, zostawia otwartą na pierwszej stronie starą książkę i kładzie na stole w swoim mieszkaniu, po czym idzie do łazienki wziąć zimny prysznic aby się orzeźwić. Kiedy skończył, zauważa jak szybko obracają się strony książki. Czarna księga zatrzymuje się na ostatniej stronie. Mężczyzna wzdrygnął się, kiedy trzasnęło otwarte okno o ramę. Wtedy zdał sobie sprawę, że zapomniał zamknąć księgę. Przeszły go ponowne dreszcze, kiedy usłyszał skrzypienie starej huśtawki na placu zabaw nieopodal domu. Serce zaczęło mu szybciej bić. Czuł niepokój.

Podbiegł do książki, próbując ją zamknąć jak najszybciej, ale było już za późno. Ciekawość wzięła górę i mężczyzna powoli opuścił głowę i zerknął na ostatnią stronę. Zobaczył widok, który go zszokował:
„Cena sugerowana 10 PLN”

 

Zapisz się do newslettera tutaj –> NEWSLETTER

Z cyklu dziwne treści:

Czego się nauczyłem?

Duma

Tragedia!

Default image
Dawid Waszak
Articles: 20

Leave a Reply