Dawid Waszak zadebiutował w 2013 roku książką, obok której nie dało się przejść obojętnie. „Narodziny zła” to debiut niezwykle mocny, któremu nie brakowało odwagi, nawet brawury, w lawirowaniu pomiędzy gatunkowymi kliszami.

Po sukcesie jakim odniosła powieść, autor zaczął tworzyć kolejne dzieła dzięki czemu powstał cykl Jarocin w skład którego wchodzi: Czerwień obłędu, Mroczny układ i Ciemność zła.

Dawid Waszak urodził się w 1989 roku w Jarocinie. Tak dorastał, uczył się, pracował i pisze.
Z wykształcenia handlowiec. Oprócz książek tworzy również felietony i scenariusze.

Dawid Waszak porusza problemy życia codziennego, które nie do końca są oczywiste. Miłość, kariera, marzenia… To wszystko przeplatane jest z zazdrością i rywalizacją. Książki Dawida Waszaka pozostają z czytelnikiem na dłużej. Zagnieżdżają się gdzieś z tyłu głowy i nie pozwalają zapomnieć, dzięki swojemu ukrytemu przekazowi i zaskakujących zakończeniach. Czekają w pamięci każdego czytelnika, aby w odpowiedniej chwili pokazać jak realne jest to co w nich przeczytaliśmy, uświadamiając nam wtedy, że problemy poruszane w powieściach otaczają nas na co dzień. Otwierają nasze oczy, pozwalają nam spojrzeć dalej.

Autor w wolnych chwilach to czytelnik, kinoman, mężczyzna, który uwielbia poczuć wiatr we włosach i obserwator, który uważa, że wspaniałe historie są wokół nas. Trzeba je tylko dobrze opowiedzieć.